Narzędzia i zasoby

Zaczerpnij, wzmocnij się, daj się zainspirować

PRAKTYKA ROBI RÓŻNICĘ

Momenty inspiracji, natchnienia, dają nam siłę by iść naprzód. Ale równie istotne jak ustawienie wewnętrznego kompasu jest wytrwałość i wewnętrzne zaangażowanie – względem siebie i obranej drogi.

To właśnie dzięki codziennej praktyce możesz ugruntować się w swojej podróży. Przez 21 dni, żeby wytworzyć nowy szlak neuronalny. Przez 60 dni, aby go utrwalić. Przez rok, aby praktyka stała się nieodłączną częścią Ciebie, przez całe życie…

Ciesz się podarunkiem!

Słuchaj nagrań dźwiękowych z ćwiczeniami inspirowanymi m.in. NVC i praktyką uważności, które, jeśli regularnie stosowane w codziennym życiu, przyniosą Ci więcej wewnętrznej wolności, zaufania do siebie i lekkości.

Możesz też pobrać materiały lub przekazać je osobie, której mogą służyć. Jeśli skorzystasz z tej możliwości – dołącz odnośnik do mnie – Aga Rzewuska-Paca, www.empoweredliving.pl.

Jednocześnie chcę Cię zaprosić do wymiany – na tyle, na ile poczujesz – czy będzie to odpowiednik porannej kawy, godziny, czy dnia Twojej pracy lub więcej…

Chcesz dowiedzieć się więcej o moim podejściu do pieniędzy? Czytaj więcej tutaj.

Podoba Ci się to, co robię?

Wesprzyj moje działania!

A może zabawa z potrzebami?

Potrzeby prowadzą ku życiu, które w nas płynie.

–placeholder–

Czym to dla Ciebie jest? Co dla Ciebie znaczy? Jak wyraża się w Twoim życiu? Kiedy ostatnio była zaspokojona? Jakie to było uczucie?

Możesz pobyć z tymi pytaniami – pomedytować, pisać, tańczyć, rysować… Cokolwiek Ci służy. Możesz też użyć tej potrzeby do praktyki.

Dobrego spotkania z życiem w Tobie. 

Posłuchaj wzmacniających praktyk:

  • Bezpieczna w sobie

Jednym z głównych powodów, dla których tracimy równowagę wewnętrzną w naszym codziennym życiu jest strach. Obawiamy się krytyki, porażki, bólu. Obawiamy się dyskomfortu, odrzucenia, odpowiedzialności. Boimy się przemocy, utraty kontroli i samego strachu… Nie można wykorzenić strachu. Zresztą – po co mielibyśmy to robić? To jedno z uczuć pomagających nam nawigować w życiu. A co jeśli… mogłabyś stworzyć bezpieczną przestrzeń dla siebie w sobie. I żyć z tego miejsca. Twojej przystani, świętej przestrzeni dostępnej dla Ciebie, gdziekolwiek jesteś.

Ta prowadzona praktyka jest krótką wersją eksploracji, która jest częścią programu Życie z Mocą.

Posłuchaj:

  • Witaj w domu

Jedną z podstawowych potrzeb człowieka jest potrzeba przynależności. Rodzimy się w rodzinie, tworzymy intymne relacje, należymy do społeczności. Odrzucenie pozostaje jednym z najbardziej dojmujących życiowych doświadczeń. A co jeśli… mogłabyś pielęgnować swoją przynależność, tu i teraz – w relacji ze sobą. Abyś mogła wychodzić do świata z miejsca obfitości, a nie braku. I zaprosić go do odzwierciedlania tego, co już jest w Tobie.

Ta prowadzona praktyka jest krótką wersją eksploracji, która jest częścią programu Życie z Mocą.

Posłuchaj:

  • Pamiętaj, że masz znaczenie

Czy wątpisz, że jesteś ważna w Twoim związku? Kiedy ponownie pytasz o coś, co jest dla Ciebie istotne, i nic się nie dzieje? Kiedy Twój partner krzyczy na Ciebie w gniewie? Lub kiedy zamyka się w sobie i się do Ciebie nie odzywa? A co, jeśli… dzięki bezpośredniemu doświadczeniu mogłabyś pamiętać, że masz znaczenie. Bez względu na wszystko. Abyś mogła otworzyć się na ukochaną osobę i zaprosić spokój, miłość i wdzięczność do swojej intymnej relacji.

Ta prowadzona praktyka jest krótką wersją eksploracji, która jest częścią programu Życie z Mocą.

Posłuchaj:

  • Wkurzona? Uwolnij się!

Dorastając, uczymy się chodzić i rozmawiać, uczymy się wszystkich ważnych i nieważnych lekcji w szkole, ale nie uczymy się umiejętności radzenia sobie z emocjami. W rezultacie nie tylko nie wiemy, jak poradzić sobie z własną intensywnością, ale także żyjemy w kulturze, która nie ceni emocji, ani nie wie, co z nimi zrobić – oprócz spychania na bok, żeby nie przeszkadzały. A co, jeśli… mogłabyś pozostać w kontakcie ze swoimi emocjami na co dzień, a nie tylko wtedy, gdy robią się przytłaczająco intensywne. I jak możesz stworzyć nawyk słuchania swoich emocji, by uwolnić dostęp do życiowej energii służącej temu, co dla Ciebie ważne.

Ta prowadzona praktyka jest krótką wersją eksploracji, która jest częścią programu Życie z Mocą.

Posłuchaj:

INSPIRUJĄCE HISTORIE

Przeczytaj moje z życia wzięte historie skierowane do nauczycieli, edukatorów i rodziców!