Cześć, jestem Aga

Trenerka NVC i coach. Widzę Cię całą. Twoje jasne i ciemne miejsca. Ze mną, możesz spotkać się ze sobą. Z troską i akceptacją.

Aga Rzewuska-Paca

Jestem wolnym duchem, z ogromnym apetytem na życie. Poszukiwaczką sensu i życiowego spełnienia, płynących z głębokiego połączenia z własną mocą.

Jestem przekonana, że w każdym człowieku jest mędrzec, który wie, co dla niego najlepsze. Moją pasją jest wspieranie ludzi w docieraniu do ich wewnętrznych mędrców i mądrości.

W mojej pracy jestem szczególnie zafascynowana wzajemnym oddziaływaniem tego, co osobiste, co interpersonalne i co systemowe. Łączę dużą intelektualną wnikliwość, z transformacyjnym potencjałem praktyk opartych na pracy z ciałem. Wiem jak potężną siłę mają słowa, ale także jak bardzo potrafią nas ograniczać – trzymając w zamkniętym kręgu myśli i przekonań. Za to nasze ciała prowadzą nas do sedna – przez nasze zranienia, ku istocie tego, kim naprawdę jesteśmy.

Moja historia

 Moją życiową podróż zaczęłam od odkrywania sprawdzonych szlaków. Z dyplomami z psychologii oraz zarządzania w kieszeni, posmakowałam kariery w korporacji. I, podczas gdy praca tam dawała mi sporo satysfakcji, czułam jakąś wewnętrzną pustkę.

Wyruszyłam z plecakiem w podróż dookoła świata, z nadzieją, że tam znajdę odpowiedź na pytanie co dalej. Na swojej drodze spotkałam mnóstwo pięknych ludzi i miejsc, po ośmiu miesiącach czułam, że wiem o sobie znacznie więcej, ale nadal nie wiedziałam czego tak naprawdę chcę.

Porozumienie bez Przemocy (NVC)

 Wtedy trafiła do mnie informacja o warsztatach z Porozumienia bez Przemocy (z ang. NVC).  „W życiu szukam współodczuwania, przepływu między sobą a innymi ludźmi opartego na wzajemnym dawaniu z otwartym sercem” – ta wypowiedź Marshalla B. Rosenberga, twórcy NVC, trafiła mi prosto do serca. Kilka lat i kilkaset dni warsztatowych później, społeczność NVC stała się moim plemieniem, a sama metoda sposobem na życie i sednem tego, czym dzielę się obecnie w swoim życiu zawodowym jako certyfikowana trenerka. NVC, zwane również świadomą komunikacją, ułatwia budowanie porozumienia w relacjach – zarówno osobistych, jak i zawodowych – wspierając kontakt i wzajemny szacunek. Pomaga tworzyć rodziny i organizacje, w których ludzie rozkwitają. To również droga prowadząca do wewnętrznej harmonii, m.in. poprzez pogłębianie świadomości siebie i swoich potrzeb oraz konstruktywne radzenie sobie ze złością, wstydem i poczuciem winy.

Podróż w głąb siebie

Moja podróż w głąb siebie okazała się bardzo wciągająca. Pogłębiając swoją wiedzę i doświadczenie zostałam Zen Coachem – oferując moc uważnej obecności, by wspierać innych w usłyszeniu swojego wewnętrznego głosu. Z czasem coraz bardziej uczyłam się korzystać z mądrości ciała, którego nie da się oszukać równie łatwo jak umysłu. Nauczyłam się pracować z wyobrażeniami, wizualizacjami i intuicją, które również pomagają przekroczyć nasze mentalne ograniczenia. Zaczęłam zgłębiać świadomą kobiecość i rozumieć unikalny sposób, w jaki my kobiety możemy łączyć się z naszą mocą i wnosić ją do świata.

Poza strefę komfortu

W mojej podróży nie byłam sama. Moim ogromnym szczęściem jest to, że zawsze mogłam liczyć na wsparcie mojego męża i przyjaciół. W relacjach z nimi i innymi bliskimi mi osobami uczyłam się głębokiego zrozumienia dla siebie i drugiej strony, wielokrotnie przekraczałam swoją strefę komfortu, czerpałam z konfliktów między nami tak, by wspólnie tworzyć głębszą i bardziej prawdziwą relację.

W międzyczasie przyszło macierzyństwo. „Naturalnie” świadome, w duchu rodzicielstwa bliskości, stało się dla mnie kolejnym polem odkrywania siebie, moich ograniczeń i potrzeb. Niezwykłą lekcją bezwarunkowej miłości i pokory; szczęścia, złości, bezsilności oraz poczucia utraty kontroli nad moim, dotąd perfekcyjnie zaplanowanym życiem.

To doświadczenie zaprowadziło mnie do obszaru edukacji, gdzie z pasją dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem z nauczycielami, edukatorami i rodzicami. Od 2014 r. jako trenerka NVC wspieram przedszkole i żłobek NVC w Warszawie, oferuję także warsztaty dla nauczycieli. Współtworzę i prowadzę jeden z pierwszych w Polsce rocznych programów rozwojowych „gap year” dla młodzieży w wieku 18-25 lat, którego celem jest wspieranie młodych ludzi w odkrywaniu ich darów i talentów oraz tworzeniu życia będącego wyrazem tego, kim naprawdę są.

Źródło szczęścia i spełnienia

Wierzę, że źródłem naszego szczęścia, spełnienia jesteśmy my same. A droga tam prowadzi poprzez przyjęcie i zaakceptowanie siebie, takimi jakimi jesteśmy. W przeciwieństwie do powszechnego przekonania o ludzkiej naturze, tym co odnajdujemy, gdy łączymy się z tym kim naprawdę jesteśmy, jest nasza niewinność, czyste źródło. Odkrywamy, że chcemy żyć, rosnąć, tworzyć i przyczyniać się do dobra – swojego i innych. W tej przestrzeni możemy uzdrowić wewnętrzne konflikty i oddzielenie, żeby znaleźć więcej miłości i harmonii na zewnątrz. Właśnie tutaj możesz na powrót spotkać siebie. To jest Twój dom, tu płonie Twój ogień. Tu są Twoje dary i źródło Twojej mocy.

Inspirujący nauczyciele i towarzysze mojej podróży

To, co mnie doprowadziło do tego miejsca to nie tylko moje własne doświadczenia i szkolenia, ale przede wszystkim ludzie, których spotkałam na swojej drodze.

Chcę wymienić najważniejszych z nich, aby wyrazić uznanie dla nich i zainspirować Ciebie.

Marshall Rosenberg

Nieżyjący charyzmatyczny twórca Porozumienia bez Przemocy (NVC), podejścia, które całkowicie zmieniło sposób w jaki żyję, buduję relacje i porozumiewam się.

Miki Kashtan

Człowiek wielkiego umysłu, autorka i trenerka NVC, której wytrwałość i zaangażowanie w kwestionowanie status quo, transformację struktur społecznych i dążenie do świata, w którym wszyscy mogą prosperować, ukształtowało mnie i pozostaje dla mnie ogromną inspiracją.

Sabine Geiger

Niezwykle świadoma i inspirująca trenerka NVC, dzięki której w mojej pracy pojawiło się NVC w ruchu. Dobry duch, której spokój, siła obecności i życzliwość niosą inspirację, zachętę i wiele więcej.

Fred Donaldson

Twórca Original Play, prawdziwy mistrz, którego jasność, głębia i oddanie zapierają dech w piersiach. Osoba, którą warto spotkać, niezależnie od twoich zainteresowań.

Arawana Hayashi

Twórczyni Social Presencing Theatre, gdzie poprzez ciało i ruch eksplorujemy, w jaki sposób możemy zmienić jakość kolektywnej świadomości i wpływu, który jako ludzie wywieramy na świat. Jestem głęboko zainspirowana jej osadzeniem w tym co robi, siłą obecności i ugruntowaniem.

Kama Korytowska

Moja nauczycielka przebudzonej obecności. 
Jej niezwykła intuicja, głębokie czucie i ogromne doświadczenie pomagają odkryć głęboką prawdę o swoim Ja, wrócić do wewnętrznego domu i wolności, żeby być.
Po prostu.

Dominika Jasińska

Trenerka i coach NVC, moja partnerka w eksploracji zawiłości życia, której intuicja, przenikliwy wgląd i intelektualna jasność umożliwiły powstanie programu Życie z Mocą.

Susannah and Ya’Acov Darling-Khan

Twórcy Movement Medicine, praktyki świadomego tańca, która prowadzi do głębokiego pojednania ze sobą i światem. 

 

Jak rosnąć, to w dobrym towarzystwie!

Nieregularnie, za to od serca, dzielę się inspiracjami, swoimi odkryciami i tym co robię. Zapisz się na mój newsletter i dodatkowo otrzymaj „Pakiet Powitalny w Życiu z Mocą” z bezpłatną praktyką „Wewnętrzne poczucie bezpieczeństwa”.